Επικοινωνία

Μπορείτε να στείλετε το κείμενο σας στο info@vetonews.gr & veto910@otenet.gr. Τηλ. 6947323650

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Κυριακή, 16 Ιουνίου 2013 22:10

Αυλαία στο πρωτάθλημα κωπηλασίας στον Ναυτικό ομιλο Κοζάνης (βιντεο)

Με εξαιρετική επιτυχία Ολοκληρώθηκαν οι  2οι Διασυλλογικοί Αγώνες Κωπηλασίας Παίδων, Κορασίδων και Νεανίδων στη Λίμνη Πολυφύτου. Το  φυσικό τοπίο και οι εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης στον όρμο της Νεράιδας

ενθουσίασαν τους αγωνιζόμενους ενώ υπηρξαν συμμετοχές απο ομάδες και συλλογους που κρατούν το αθλημα της κωπηλασίας σε υψηλό επίπεδο όπως  ο  συλλογος της Θεσσαλονίκης, της Καστοριάς, και της Κατερίνης .

  Η παρουσία των πρωταθλητών Ευρώπης στην κωπηλασία Νίκου και Απόστολου Γκουντούλα και η Παρούσα της ολυμπιονίκη στο ίδιο αγώνισμα Αλεξάνδρα Τσιάβου ενθουσίασε μικρούς και μεγάλους.

Οι αγώνες διοργανώθηκαν από τον Ναυτικό Όμιλο Κοζάνης υπό την αιγίδα της Ελληνικής Κωπηλατικής Ομοσπονδίας και υποστηρίχτηκαν από την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, το δήμο Σερβίων-Βελβεντού, το δήμο Κοζάνης και την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης.

Τα πλήρη αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1ος Αποστολίδης Δημήτριος, της ΝΕΚ (Ναυταθλητική Ένωση Καστοριάς)

2ος Λεοπάρντι Μάρκος, του ΙΟΘ (Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Θεσσαλονίκης)

3ος Τερενίδης Μιχάλης, του ΟΦΘ (Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Θεσσαλονίκης)

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1ος Γερτζίκης Κυριάκος, του ΟΦΘ

2ος Μάντζιαρης Νικόλαος, της ΝΕΚ

3ος Νατσούλης Σταύρος, του ΝΟ Μαυροχωρίου (Ναυτικός Όμιλος Μαυροχωρίου Καστοριάς)

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1η θέση Νίκα Αθανασία και Τολιοπούλου Χριστίνα, της ΝΕΚ

2η θέση Πετκάνα Ευαγγελία και Πετκάνα Ευδοκία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

3η θέση Καραμήτρου Μαρία και Μπάτου Σοφία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η Βασιλειάδου Αναστασία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

2η Κυρίδου Αννέτα, του ΝΟΘ (Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης)

3η Τολιοπούλου Χριστίνα, της ΝΕΚ

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η Γιάννου Παρασκευή, του ΝΟΘ

2η Νίκα Αθανασία, της ΝΕΚ

3η Χαλκιά Ειρήνη-Χρυσοβαλάντω, του ΝΟ Μαυροχωρίου

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

1η θέση Υψηλάντης Παναγιώτης και Πέτρου Μιχαήλ, του ΙΟΘ

2η θέση Χατζηαυγουστίδης Ευστράτιος και Μπαναχάρης Σάββας, του ΝΟΘ

3η θέση Δράντζιος Σπύρος και Μαχαιρίδης Κυριάκος, του ΝΟ Κατερίνης (Ναυτικός Όμιλος Κατερίνης)

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1ος Μάνος Ηλίας, του ΝΟΘ

2ος Χατζησαββίδης Χρήστος, του ΝΟ Κατερίνης

3ος Λαπικώφ Θεόδωρος, της ΝΕΚ

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1ος Κανάκης Αλέξανδρος, του ΟΦΘ

2ος Καραουλάνης Παναγιώτης, του ΝΟΘ

3ος Θεοδοσιάδης Νικόλαος, του ΝΟΘ

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

1η θέση Πέτρου Ιωάννα και Τσακίρη Μαρία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

2η θέση Ηλιάδου Νίκη και Τελμετίδου Χρύσα, του ΝΟ Κατερίνης

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η Χάτσιου Μαρία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

2η Μπούρμου Ελισάβετ-Αναστασία, του ΝΟΘ

3η Τσιβούλα Ουρανία, του ΝΟ Κατερίνης

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η Μπούρμπου Χριστίνα-Ιωάννα, του ΝΟΘ

2η Παπαχαρίση Σταυρούλα, του ΝΟ Κοζάνης (Ναυτικός Όμιλος Κοζάνης)

3η Ασημάκη Σπυριδούλα, της ΝΕΚ

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

1η θέση Μάσλαρης Ιωάννης και Μάντζιαρης Νικόλαος, της ΝΕΚ

2η θέση Τερενίδης Μιχάλης και Γερτζίκης Κυριάκος, του ΟΦΘ

3η θέση Μωραΐτης Αλέξανδρος και Τσιβόγλου Ευθύμιος, του ΟΦΘ

- ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΠΗΔΑΛΙΟΥΧΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

1η θέση Μάσλαρης Ιωάννης και Αντωνίου Κώστας, της ΝΕΚ

2η θέση Νικολάου Σωτήρης και Πάσχος Χρήστος, της ΝΕΚ

3η θέση Νατσούλης Σταύρος και Μπάτος Ζήσης, του ΝΟ Μαυροχωρίου

- ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η Γιάννου Παρασκευή, του ΝΟΘ

2η Κυρίδου Αννέτα, του ΝΟΘ

3η Παπαϊωάννου Ελεονώρα, του ΝΟ Μαυροχωρίου

Πολυνίκης ομάδα αναδείχτηκε αυτή του Ναυτικού Ομίλου Θεσσαλονίκης (ΝΟΘ), που της απονεμήθηκε και το αντίστοιχο κύπελλο.

 Πηγη:Γιώργος Μαστρ. mikrovalto.gr

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 16 Ιουνίου 2013 22:32

Πολυμέσα

{youtube}TaidHGh-rSQ{/youtube}