Επικοινωνία

Μπορείτε να στείλετε το κείμενο σας στο info@vetonews.gr & veto910@otenet.gr. Τηλ. 6947323650

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Τετάρτη, 11 Μαϊος 2011 07:41

ΣΑΡΩΣΑΝ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

DELFINIA-PTOL
Τα ΔΕΛΦΙΝΙΑ Πτολεμαϊδας συμμετείχαν στις 7/8 Μαίου 2011 με 28 αθλητές-τριες στους κολυμβητικούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών ΚΑΒΑΛΑ JUNIOR 2011,στο κλει- στο κολυμβητήριο Καβάλας. Στους αγώνες συμμετείχαν 27 ομάδες από Ήπειρο, Δυτική-Κεντρική-Ανατολική Μακεδονία, Θράκη και Βουλγαρία, με 520 αθλητές.


Η ομάδα των ΔΕΛΦΙΝΙΩΝ κατέκτησε, στην γενική βαθμολογία, την 3η θέση με συγκομιδή 30 μετάλλια(9 χρυσά-10 ασημένια-11 χάλκινα).
Τα μετάλλια κατέκτησαν οι:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ:

1)ΜΗΤΣΑΛΗ Έλενα:3 χρυσά 200ελεύθερο-200 μικτή ατομική-4Χ100 ελεύθερο), ασημένιο(50 ύπτιο).
2)ΛΙΟΥΡΗ Αναστασία: 1 χρυσό(4Χ100 ελεύθερο).
3)ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ Νικολέτα: 1 χρυσό(4Χ100 ελεύθερο).
4)ΚΩΤΣΙΔΟΥ Βικτωρία: 1 χρυσό(4Χ100 ελεύθερο).
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ:
1)ΛΑΠΠΑ Γεωργία: 2 ασημένια(50 -100 πεταλούδα).
2)ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ Αφροδίτη:1 ασημένιο (200 ελεύθερο)-1 χάλκινο(200 μικτή ατομική).
DELFINIA-PTΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ:
1)ΗΛΙΑ Αντιγόνη:4 χρυσά(50-100-200ύπτιο,4Χ100ελεύθερο)-1 χάλκινο(4Χ50 μικτή ομαδική)
2)ΜΠΑΚΑΛΗ Αναστασία:1 χρυσό(4Χ100ελεύθερο)-3 χάλκινα(50-100ελεύθερο, 4Χ50 μικτή ομαδική).
3)ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ Ευφροσύνη: 1 χρυσό(4Χ100ελεύθερο), 1 ασημένιο (100 ελεύθερο), 1 χάλκινο(4Χ50 μικτή ομαδική).
4)ΜΑΝΩΛΗ Αγνή: 1 χρυσό(4Χ100ελεύθερο), 1 χάλκινο(4Χ50 μικτή ομαδική).
ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ:
1)ΛΟΥΣΙΟΣ Παύλος: 1 χρυσό(4Χ50 μικτή ομαδική), 2χάλκινα(50 πεταλούδα4Χ100ελεύθερο).
2)ΠΑΝΤΖΟΥΡΗΣ Γεώργιος: 1 χρυσό(4Χ50 μικτή ομαδική), ), 1χάλκινο (4Χ100ελεύθερο).
3)ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Παναγιώτης: 1 χρυσό(4Χ50 μικτή ομαδική), 1χάλκινο( 4Χ100ελεύθερο).
4)ΡΑΔΟΥΝΙΣΛΗΣ Αθανάσιος: : 1 χρυσό(4Χ50 μικτή ομαδική).
5)ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Νικόλαος: 1χάλκινο( 4Χ100ελεύθερο).
ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ:
1)ΖΗΚΟΣ Δημήτριος: 1 ασημένιο (50 ελεύθερο).
ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ:
1)ΒΑΡΒΑΡΟΥΣΗΣ:1 ασημένιο(4Χ100ελεύθερο),4 χάλκινα(50-100-200ύπτιο,4Χ50 μικτή ομαδική).
2)ΚΥΠΡΟΥ Γεώργιος: 2χάλκινα(100 πρόσθιο, 4Χ50 μικτή ομαδική).
3)ΒΛΑΧΟΣ Ευστάθιος: : 1 ασημένιο(4Χ100ελεύθερο),2 χάλκινα(100ελεύθερο, 4Χ50 μικτή ομαδική).
4)ΚΑΛΑΙΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Αλέξανδρος: : 1 ασημένιο(4Χ100ελεύθερο),1 χάλκινο(4Χ50 μικτή ομαδική).
5)ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Χαράλαμπος: 1 ασημένιο(4Χ100ελεύθερο).
Επίσης, κολύμβησαν και οι :ΤΣΙΒΕΛΕ'Ι'ΔΗΣ Γεώργιος, ΒΕΡΙΚΟΚΟΣ Ιωάννης, ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥ-
ΛΟΥ Κυριακή και ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ Αποστολία, βελτιώνοντας τους χρόνους τους.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του συλλόγου και στους προπονητές της ομάδας ΚΑΡΑ-
ΓΙΑΝΝΗ Δημήτριο και ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟ Πάνο που για ακόμα μια φορά διακρίθηκαν σε μια
σημαντική διοργάνωση.
-Ο-
ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 11 Μαϊος 2011 10:32