Επικοινωνία

Μπορείτε να στείλετε το κείμενο σας στο info@vetonews.gr & veto910@otenet.gr. Τηλ. 6947323650

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Πέμπτη, 03 Ιουλίου 2014 19:29

Νέο πρόγραμμα διακοπών ρεύματος απο το ΔΕΔΔΗΕ

Ο ΔΕΔΔΗΕ γνωστοποιεί ότι, σήμερα, Πέμπτη 3 Ιουλίου 2014 – μετά από σχετική εντολή του ΑΔΜΗΕ – είναι πιθανό να πραγματοποιηθούν

εκ περιτροπής διακοπές ηλεκτροδότησης στην ηπειρωτική χώρα (διασυνδεδεμένο σύστημα), κατά το χρονικό διάστημα από 19.00' έως 23.00', με εκτιμώμενη διάρκεια μέχρι 1 ώρα ανά περιοχή, σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα.
Επίσης, είναι πιθανό να πραγματοποιηθούν εκ περιτροπής διακοπές ηλεκτροδότησης στην Κρήτη, κατά το χρονικό διάστημα από 20.00' έως 22.00', με εκτιμώμενη διάρκεια μέχρι 1 ώρα ανά περιοχή, σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα.
Υπογραμμίζεται ότι τα προγράμματα περικοπών είναι ενδεικτικά, σκοπό έχουν τη διευκόλυνση των καταναλωτών για τον καλύτερο προγραμματισμό των εργασιών τους και τίθενται σε εφαρμογή μόνον εφόσον επιβεβαιωθεί από τον ΑΔΜΗΕ (ηπειρωτική χώρα), στη δεδομένη χρονική στιγμή, η ανάγκη υλοποίησής τους, γεγονός που δεν συνέβη σήμερα, κατά τις μεσημβρινές ώρες, με αποτέλεσμα τη μη πραγματοποίηση του πρωινού προγράμματος περικοπών.
Από την πλευρά του ΔΕΔΔΗΕ, θα καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια τήρησης των προγραμμάτων περικοπών και έγκαιρης ενημέρωσης των καταναλωτών, σε περίπτωση ανάγκης αιφνίδιας μεταβολής τους.
Τα ενδεικτικά προγράμματα περικοπών αναρτώνται στην ιστοσελίδα του ΔΕΔΔΗΕ www.deddie.gr

Oι καταναλωτές μπορούν να ενημερώνονται από
την ειδική τηλεφωνική γραμμή του ΔΕΔΔΗΕ
210-6241860, η οποία λειτουργεί όλο το 24ωρο.

Ο ΔΕΔΔΗΕ εκφράζει τη λύπη του για την ταλαιπωρία των καταναλωτών και τους ευχαριστεί εκ των προτέρων για την ενεργό συμμετοχή τους στις προσπάθειες περιορισμού της κατανάλωσης ρεύματος

Ενδεικτικό πρόγραμμα περικοπών το απόγευμα και βράδυ της 03.07.2014
Διεύθυνση Περιφέρειας Μακεδονίας - Θράκης
Nομός Ωρες διακοπής  Προβλεπόμενες περιοχές με διακοπή ηλεκτροδότησης
Από Έως
Δράμας 20:00 21:00 Κ.Αγρός, Αλιστράτη
21:00 22:00 Ν.Σεβάστεια,Αμπελάκια,Αργυρούπολη,Σιταγροί,Μεγαλόκαμπος
22:00 23:00 Κεφαλάρι, Καλαμπάκι, Νεροφράκτης, Αγία Παρασκευή
Άγιος Αθανάσιος, Μικροχώρι, Φτελιά
Έβρου 19:00 20:00 Αντλιοστάσιο Κεφαλής
20:00 21:00 Αντλιοστάσιο Κεφαλής
21:00 22:00 Αντλιοστάσιο Κεφαλής
Ημαθίας 19:00 20:00 Μονόσπιτα, Αγ. Γεώργιος
Τριπόταμος, Γεωργιανοί, Καστανιά, Κουμαριά, Ξηρολίβαδο, Σέλι, Κομνήνιο, Πατρίδα
20:00 21:00 Νησελούδι, Παληοχώρα, Πρασινάδα, Κορυφή, Πλάτανος, Κλειδί,  Αιγίνιο κάτω από  τις γραμμές
21:00 22:00 Τμ. Πόλης Νάουσας, Αγ. Νικόλαος, Αρκοχώρι, 3-5 Πηγάδια, Αγ. Παύλος
22:00 23:00 Καψόχωρα, Βρυσάκι,  Νησί, Π. Σκυλίτσι
Καβάλας 20:00 21:00 Σταυρός με την βιοτεχνική ζώνη, Σταυρός και νότιο τμήμα Αμυγδαλεώνα, Ελευθερούπολη, χωριά πέριξ του άξονα παλαιάς εθνικής οδού από Αμισιανά έως Πυργοχώρι
Καρά Ορμάν Καβάλας, Άσπρη άμμος, Καρβάλη
21:00 22:00 Λυδία, Κρηνίδες, Φίλιπποι, Λημνιά, Βουνοχώρι, Κρυονέρι, Ζυγός, Βόρειο Πολύστηλο
Γαληψός, Κοκκινοχώρι, Ποδοχώρι, Πλατανότοπος, Ακροπόταμος, Μεσορόπη, Μουσθένη, Δωμάτια
Πλατανάκια, Σανατόριο, Περιμετρική, Λαζέικα, Δασαρχείο, περ.Σχολείου ΔΕΠΟΣ, Παλιό, Ηρακλείτσα
Καστοριάς 20:00 21:00 Μεσοποταμία, Νεστόριο, Πρώην Αγία Τριάδα εκτός Μανιάκι, Κυψέλη, Γράμμος, Τρίλοφο, Οινόη, Διποταμία, Ιεροπηγή, Δενδροχώρι
21:00 22:00 Άγ. Ανάργυροι, Μαυροχώρι, Βέργα, Κλεισούρα, Όαση
Κιλκίς 21:00 22:00 Τούμπα ,Ευρωπός
Μεσιά, Άγιος Πέτρος , Ρύζια, Βαλτοτόπι, Καμποχώρι
Κιλκίς  20:00 21:00 Αγ.Κυριακή, Βάθη, Γαβρά, Δροσάτο, Κεντρικό, Μουριές, Ν.Ροδόνα, Πλατανιές, Συκαμινέα
Ακρίτας, Ελευθεροχώρι, Ηλιόφωτο, Μ.Στέρνα, Σουτογιανέικα, Χέρσο, Δοϊράνη
Κοζάνης & Γρεβενών 19:00 20:00 Οικισμοί : Αυλές, Κρανίδια, Περιοχή Γέφυρας λίμνης Πολυφύτου.
20:00 21:00 Οικισμοί : Παλαιοχώρι, Κνίδη, Μεσόλακκο, Αγάπη, Καλόχι, Ιτέα, Σαρακίνα, Νεοχώρι, Δίπορο, Ποντινή, Έξαρχος, Βάρη, Πιστικό, Πυλωροί, Χρώμιο, Αγαλλαίοι, Κέντρο, Νησί, Γεωελλάς,  Αρδευτικό Καρπερού.
21:00 22:00 Άρδασσα, Ασβεστόπετρα, Κρυόβρυση, Βλάστη, Σισάνι, Νάματα, Εμπόριο, Αναρράχη, Μηλοχώρι.
22:00 23:00 Οικισμοί : Κηπουρειό, Κρανιά, Πηγαδίτσα, Σήραγγες Εγνατίας Οδού, Μικρολίβαδο, Δεσπότης, Σιταράς.
Περιοχές της πόλης της Κοζάνης : Αγίου Χαράλαμπου, Γηροκομείου, Σιόποτου, Κόμβου Κοζάνης-Αιανής-Γρεβενών, Παναγίας, Υπαίθριου Δημοτικού Θεάτρου, Αγίου Νικάνορα, Νέων Εργατικών Κατοικιών, Κέντρο Επίπλου Αθηνών, ΖΕΠ και στους οικισμούς : Λευκόβρυσης, Καλαμιάς, Βατερού, Αλωνακίων, Σκήτης, Κοκκιναρά, Κηπάριου, Ανθότοπου, Σιδερών, Λιβερών, Μεταμόρφωσης, Ξηρολίμνης, Παλαιόκαστρου, Δαφνερού, Γαλατινής, Σιάτιστας, Μπάρα Σιάτιστας και Μπάρα Γρεβενών.
Ξάνθης 19:00 20:00 Μάγγανα, Εύλαλο, Εράσμιο, Ηλιόπετρα
Πεζούλα, Άβδηρα, Μυρωδάτο
ΒΙΠΕ Ξάνθης, 
Αντλιοστάσια ύδρευσης, Τοξότες
20:00 21:00 Αμισός, Βανιάνο
21:00 22:00 Κεντρική Ξάνθη 
22:00 23:00 Διασύνδεση Ξάνθης
Πέλλας 20:00 21:00 Μεσσιανό, Αρχοντικό, Αγροσυκιά
21:00 22:00 Τμήμα πόλης Γιαννιτσών, Πενταπλάτανος, Ελευθεροχώρι, Δαμιανό, Λεπτοκαρυά
22:00 23:00 Αρδευτικά Πέλλας
Ραχώνα, Λειβαδίτσα
Δυτικό, αρδευτικά
Πιερίας 20:00 21:00 Λεπτοκαρυά (επάνω από τις γραμμές)  -  Πλάκα  Λιτοχώρου -Γρίτσα
21:00 22:00   Πάλαια   Λεπτοκαρύα  -   Εξοχικά- Τοπόλιανη - Λητώ -  -  Δίον  -  Καρίτσα  - Βροντού  -  Αγ.  Σπυρίδωνα
22:00 23:00 Περιφερειακά   πόλεως  Κατερίνης(ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ- ΑΓ. ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ)  - Σταθμός (επάνω  από τις γραμμές του ΟΣΕ)- Δεξιά    του αυτό/δρόμο  από  Κατερίνη Μέχρι  Γρίτσα 
Ροδόπης 20:00 21:00 ΒΙΠΕ Κομοτηνής
21:00 22:00 Αγ.Θεόδωροι, Μικρό Δουκάτο, Εργάνη, Νέα Πέτρα, Πελαγία, Μίρανα, Ξυλαγανή, Προφ.Ηλίας
Βόρεια Κομοτηνή, Ήφαιστος, Πανεπιστημιούπολη, Στρατόπεδα
22:00 23:00 Διαλαμπή, Γλυκονέρι, Φανάρι, Αρωγή
Σερρών 20:00 21:00 Κ.Καμήλα, Αδελφικό, Κουμαριά, Νικόκλεια, Σησαμιά, Βέργη, Δημητρίτσι, Τριανταφυλλιά, Μεσάδα
21:00 22:00 Βαλτοτόπι, Αχινός, Πατρίκι, Σιτοχώρι, Λευκότος, Ζερβοχώρι
22:00 23:00 Τούζλα, παραλίες Κάριανης,Ορφανίου,Οφρυνίου, Λουτρά Ελευθερών, Μυρτόφυτο, Φωλιά
Κοίμηση, Ποντισμένο, Μεγαλοχώρι, Μανδράκι, Νεοχώρη, Κερκίνη, Ροδόπολη, Πλατανάκια, Καλοχώρι
Φλωρίνης 20:00 21:00 ΒΙΠΕ, Μελίτη, Αχλάδα, Νεοχωράκι, Σκοπός, Αγ. Αθανάσιος, Αντλιοστάσια ΑΗΣ Μελίτης
21:00 22:00 Ανάργυροι, Λιμνοχώρι, Βαλτόνερα, Φανός, Αετός, Πεδινό, Σκλήθρο, Νυμφαίο, Ασπρόγεια, Αγραπιδιά και αρδευτικά τους
Χαλκιδικής 20:00 21:00 Βάβδος, Σήμαντρα, Αγ.Παντελεήμονας, Ν.Τένεδος
22:00 23:00 Πορταριά, Διονυσίου, Ζωγράφου
Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 03 Ιουλίου 2014 19:34